Державний навчальний заклад

"Лисянський професійний аграрний ліцей"

на головнуфотофінал

   ДНЗ "Лисянський професійний аграрний ліцей" запрошує Вас на навчання для отримання повної загальної середньої освіти та оволодіння професіями. Навчально – виховний процес в ліцеї здійснюють досвідчені педагогічні працівники з повною вищою освітою. Навчальні кабінети і лабораторії професійного ліцею оснащені всім необхідним для повноцінного якісного навчання. Маємо гуртожиток для проживання учнів, які цього потребують.

Мова (мови) освітнього процесу - українська.

Як критично оцінювати інформацію в Ітернеті

Докладніше у матеріалі освітнього проєкту #stop_sexтинг  

У сучасні часи діти та підлітки отримують багато інформації в соціальних мережах. Часто - від лідерів думок, блогерів чи друзів.

І для того, щоб бути впевненими у тих матеріалах, які отримує дитина, команда #stop_sexтинг рекомендує проговорити з нею основні питання, які можна собі задати, коли ми бачимо певну інформацію:

1- Чи є посилання на офіційні джерела? Чи це суб’єктивна думка конкретної людини?

До офіційних джерел у час війни ми відносимо: Офіс Президента України, Генеральний штаб ЗСУ, Кабінет Міністрів України, Міністерство оборони України, Міністерство внутрішніх справ, Національна поліція України, ДСНС, Сухопутні війська ЗСУ, Військово-морські сили ЗСУ, Територіальна оборона ЗСУ, Центр стратегічних комунікацій та інформаційно безпеки.

Думка конкретної людини часто виражається словами “На мою думку”, “Мені здається”, “Я впевнений/впевнена”, “Я знаю, що..”, “Я думаю, що..”

2- Чи є емоційне забарвлення повідомлення? Чи в ньому лише факти?

Факти - це конкретні цифри, статистика, графіки, назва певних міст, вулиць, імена реальних людей

3- Чи ця інформація на користь нам?

Висвітлення загальних подій в країні та окремо в кожному місті - це те, що дозволяє розуміти повну картину та певним чином контролювати перебіг подій, наприклад, для вибору більш безпечного місця

4- Як це впливає на мене?

Негативно емоційно забарвлена інформація часто викликає занепокоєння, посилює тривогу та відчай. Доволі часто цей шлях обирають дезінформатори для того, щоб посіяти відчуття зневіри

І пам’ятайте (та наголосіть на цьому дітям), що повідомлення зі словами “Дуже терміново!”, “Це правдива інформація, передайте далі” - найчастіше є неправдивими. 

Тож, перевіряємо інформацію та ділимось лише офіційними фактами! Все буде Україна??