Навчально-виробничий комплекс «Сучасний фермер»
Історія створення
- Деталі
-
Категорія: Навчально-виробничий комплекс «Сучасний фермер»
-
Перегляди: 347
Сільськогосподарська галузь для України є найбільш перспективною. Великі агрофірми потребують кваліфікованого дисциплінованого сумлінного робітника, здатного виконувати різні види робіт, працювати на сучасній техніці. Саме таких працівників готує наш навчальний заклад.
Загальна площа власних земельних угідь навчального закладу – 232 га, площа орних земель – 188 га, де учні вивчають всі види сільськогосподарських робіт, технологію вирощування зернових культур (пшениця, ячмінь, овес, гречка, соя, соняшник, горох).
Ліцей має власну комору, ангар для зберігання техніки, млин, крупорушку, пасіку на 27 вуликів, займається переробкою ячменю, пшениці, кукурудзи в сортову крупу. В підсобному господарстві розводяться вівці, свійські та дикі свині, кози, качки.
25.07.2008 року наказом Міністерства освіти і науки України №694 на базі Лисянського професійного аграрного ліцею було створено навчально-виробничий комплекс «Сучасний фермер» та придбано за державний кошт сільськогосподарську техніку вітчизняного та іноземного виробництва, на якій зараз навчаються учні ліцею та проходять стажування майстри виробничого навчання професійно-технічних закладів з усієї України. Трактор та комбайн голландської фірми «New Holland», набір техніки для повного обробітку ґрунту: сівалки для різних культур, культиватори, плуги, дискові борони, Європак-АП6, оприскувач, комплекс для збирання соломи і сіна (косарка, прес-підбирач), ГАРЗ та навчальний легковий автомобіль, автобус «Богдан» та ін.. Кожного року сотні слухачів із різних ПТНЗ України (майстри виробничого навчання, учні нашого ліцею та інших ПТУ області) проходять навчання з отриманням сертифіката. Безпосередньо на базі ліцею учні мають змогу вивчати прогресивні технології, набувати навички практичного виконання сільськогосподарських робіт, здобувати досвід самостійної роботи на сучасній техніці, формувати професійні вміння та навички.
Ліцей тісно співпрацював з Німецьким аграрним центром у Поташі протягом 2011(?)-2014(?) років, де учні знайомилися з новинками іноземної техніки; науково-виробничою фірмою «Урожай», де учні проходять виробничу практику з можливістю подальшого працевлаштування. Важливо, що учні під час навчальної практики відповідно до чинного законодавства отримують 50% заробітної плати, решта 50% перераховується підприємством на рахунок навчального закладу.
Крім того, комунальні підприємства «Благоустрій» та «Водоканал», Лисянське районне управління агропромислового розвитку районної держадміністрації», приватні підприємства надають місця для проходження учнями виробничої практики та працевлаштування.
У наш час, коли центри зайнятості фіксують ріст безробіття, дуже важливо, щоб людина володіла кількома професіями, мала здатність швидко перекваліфіковуватись в залежності від вимог ринку праці. І впевненіше себе відчуває той, хто має робітничі професії, адже на них завжди є попит. А ще відомо, що найкращими фахівцями, керівниками великих підприємств, успішними людьми стають не ті, хто був відмінником у вузі і сумлінно вивчав теорію, а ті, хто починав з робітничих професій та поступово удосконалював свої практичні навички та вміння.
Україна – країна аграрна, на родючій українській землі вирощувати хліб будуть завжди, і тому професії, пов’язані із сільським господарством, мають перспективу. Все частіше ми чуємо про нові агротехнології, застосування новітньої техніки для полегшення праці робітника, підвищення врожайності культур та забезпечення вирощування с/г культур для отримання врожаїв круглий рік.